Kurs Grupowy Warsztaty Szydełkowania ze sznurka

(3 opinie klienta)

170,00 

Kurs dla osób zupełnie początkujących lub znających już podstawy.
Czas trwania: 3 godziny
Grupa min. 2 osoby – maks. 6 osób
Jeśli masz chętną grupę min 3 osób i chcesz umówić się na warsztaty, termin możemy wybrać wspólnie 🙂
Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych terminów, napisz do mnie wiadomość 🙂

 

W ofercie również prywatne lekcje indywidualne (sprawdź tutaj)

SKU: Brak danych Kategoria:

Lubisz kreatywnie spędzać wolny czas? Chcesz nauczyć się tworzyć dekoracje do domu, stworzyć koszyczki na zabawki dziecka, lub zaskoczyć bliskich pięknym własnoręcznie zrobionym prezentem? Szydełkowanie będzie świetnym wyborem!

Każdy może nauczyć się szydełkować, a ja pokażę Ci krok po kroku, że tworzenie prostych przedmiotów nie jest bardzo skomplikowane. Być może wyjdzie troszkę krzywo, lub nie do końca idealnie, ale satysfakcja, że stworzyło się coś samemu jest bezcenna!
Kurs ten pozwala na rozpoczęcie przygody z szydełkiem lub dopracowanie swoich umiejętności.
Młodzieży pomoże to w pracy nad zdolnościami manualnymi dłoni, wyciszaniem, skupieniem i dokańczaniem zamierzonych projektów.

Tworzenie ma być przyjemne, więc nie będziemy skupiać się na perfekcyjnym odwzorowaniu. Piękne jest to, że każdy może odkryć swoją „technikę” i coś z tego też wyjdzie 🙂 Uczę na luzie i bez spiny 😉  Ma być relaks!
Kto będzie chciał ćwiczyć konkretny wzór „do skutku” – pomogę.
Podczas kursu nauczę cię podstaw szydełkowania, a tym którzy je znają, pokażę jak udoskonalić efekty swoich prac.

Każdy może pracować w swoim tempie, i wybrać inny projekt.
Możemy wykonać mały koszyczek, kubeczek na długopisy, lampion, lub podkładkę na stół.
W cenie kursu otrzymasz niezbędne materiały (100 m sznurka + szydełko) , które będzie można zabrać ze sobą.
Podczas nauki będziemy używać szydełka w rozmiarze 8 mm i sznurka bawełnianego o grubości 5 mm. Dzięki temu, że sznurek jest gruby, nauka jest dużo łatwiejsza (wszystko lepiej widać). Praca idzie znacząco szybciej, niż w przypadku włóczki i malutkich szydełek.  Poznane na kursie techniki można później bez problemu przenieść na cieńsze materiały i ćwiczyć w domu na innych rozmiarach.

Miejsca:

 1. Marszowice obok Gdowa (30 km na południe od centrum Krakowa).
  Proponuję spotkanie w wesołym gronie, na świeżym powietrzu w dużej, zielonej przestrzeni.
  Spotykamy się w ogrodzie pod lasem, w towarzystwie przyrody. W razie kiepskiej pogody, przeniesiemy się do wnętrza.
  Jeśli chcesz przyjść z małym dzieckiem, jest taka możliwość. Napisz koniecznie taką wiadomość w komentarzu do zamówienia.

Warsztaty odbywają się w weekendy. Jeśli masz  chętną grupę min 3 osób i chcesz umówić się na warsztaty, termin możemy wybrać wspólnie 🙂
Spotykamy się zazwyczaj w godzinach 10:00- 13:00 / 11:00- 14:00

Dla kogo jest kurs:

W szkoleniu mogą uczestniczyć dorośli i młodzież / dzieci od 10 r.ż (pod opieką dorosłego).
Kurs jest dla osób, które jeszcze nigdy nie szydełkowały lub kiedyś próbowały i chcą się podszkolić. Każdy poradzi sobie z nauką.
Warsztaty będą idealną formą spędzenia czasu dla osób, które lubią tworzyć, lubią spokój i naturę, potrzebują wyciszających i relaksujących aktywności, chcą spróbować czegoś nowego, szukają swojej pasji, potrzebują kreatywnych zajęć lub chcą tworzyć unikalne prezenty czy wystrój swojego domu.
Jeśli zastanawiasz się czy gruby sznurek będzie ok, bo np. myślałaś/łeś o szydełkowaniu czapek z włóczki, to moim zdaniem warto zacząć naukę od sznurka. Technika jest ta sama, a sznurek daje możliwość łatwiejszej nauki i szybszych efektów (czyli można w krótszym czasie przećwiczyć różne potrzebne elementy).  Po kursie możesz zacząć z dowolnym materiałem, znając już technikę – ruchy są takie same, tylko zmienia się rozmiar i czas pracy.

Jak to wygląda:

PROGRAM:
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu. Robię krótki wywiad, żeby zorientować się, jakie są potrzeby kursantów. Pokazuję materiały i produkty poglądowe. Decydujecie, które z przedstawionych propozycji chcecie stworzyć i wybieracie kolor sznurka (zawsze przynoszę różne warianty). Na spotkaniu szydełkujemy szydełkiem w rozmiarze 8 mm oraz sznurkiem bawełnianym o grubości 5 mm (co jest optymalnym wyborem do szybkiej nauki). Robimy krótkie ćwiczenie na rozgrzewkę i startujemy z własnym projektem. Przy wszystkim asystuję i pomagam. W trakcie wybieramy trudniejsze lub łatwiejsze rozwiązania i techniki, w zależności od potrzeb danej osoby.  W między czasie opowiadam trochę o doborze szydełek i materiałów i pokazuję ich różne wersje i wyjaśniam różnice. Podpowiadam co i gdzie kupować lub kogo śledzić w internecie. Po warsztatach, kursanci mogą korzystać z nagranych specjalnie dla nich krótkich filmików instruktażowych, tak żeby podczas spotkania nie martwić się, że coś się zapomni.

Gdy spotykamy się w ogrodzie, na gości czeka woda, sezonowe owoce lub coś do schrupania. Na stole mamy kwiaty a dookoła ogród, las i śpiewanie ptaków.

Na poniższym wideo, możecie podejrzeć krótką relację z takiego spotkania:

Jak się zapisać:

Możesz zapisać się bezpośrednio przez stronę kupując kurs na wybrany miesiąc, lub napisać do mnie wiadomość.
Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach gwarantuje tylko wcześniejszy zakup kursu poprzez stronę lub wpłata zaliczki w wysokości 50 zł (w tym celu proszę o wiadomość). Jeżeli warsztaty nie odbędą się z winy organizatora, wpłacona kwota zostanie zwrócona.
Możesz kupić udział w warsztatach w prezencie dla kogoś bliskiego (wpisz dodatkowy komentarz w formularzu zamówienia). Otrzymasz elegancki kupon do samodzielnego wydrukowania i wręczenia obdarowywanej osobie.

Opinie:

Opinie o warsztatach i moich produktach możesz przeczytać tutaj: Opinie od klientów

Zapraszam Cię do przeczytania strony o marce Sznuru Sznuru i poznania mnie bliżej 🙂
Do zobaczenia!

Zaplanowane terminy

Gdów 23.06.2024r godz. 10-13, Gdów 09.06.2024r godz. 10-13, Gdów 14.07.2024r godz. 10-13

3 opinie dla Kurs Grupowy Warsztaty Szydełkowania ze sznurka

 1. Aneta Barszcz

  Brałam udział w warsztatach prowadzonych przez Adę. Jest cudownie ciepłą osobą, wszystko jasno tłumaczy. Wyszłyśmy z satysfakcją i swoimi dziełami z warsztatów. Szczególnie polecam warsztaty mamom – Adzie zupełnie nie przeszkadzają dzieci bawiące się obok, a jest to wspaniały czas dla siebie.

 2. Kasia

  Dziękuję za miło i owocnie spędzony czas. Jako osobie, która po raz pierwszy miała do czynienia z szydełkiem i sznurkiem udało się wyjść z warsztatów z pięknym i skończonym kubeczkiem. Adą posiada wspaniały dar tłumaczenia od podstaw. Polecam serdecznie 😉

 3. Daria

  Serdecznie polecam warsztaty szydełkowania u Ady!
  Cierpliwie i jasno przekazuje dużą dawkę wiedzy. Każdy ruch szczegółowo opisuje i pokazuje w praktyce, a to wszystko w luźnej atmosferze.
  Poziom warsztatów dostosowuje indywidualne do umiejętności 🙂
  Super, że z warsztatów można wyjść już z własnoręcznie zrobionym koszyczkiem oraz ze sznurkiem i szydełkiem gdzie w domu można samodzielnie praktykować.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk